بلوکه کردن ایمیل

توجه! این آموزش مربوط به هاستینگ لینوکس با کنترل پنل دایرکت ادمین است. برای آموزشهای مربوط به سرویسهای هاستینگ دیگر؛ به بخش مربوط به آن مراجعه کنید.

ابتدا طبق لینک راهنمای زیر وارد کنترل پنل هاستینگ خود شوید.

راهنما ورود به کنترل پنل دایرکت ادمین

پس از ورود، روی آیکن SPAM Filters کلیک کنید.

در صفحه باز شده همانند تصویر زیر می توانید طبق نیاز خود و توضیحات زیر از گزینه Block استفاده کنید.

 

برای بلاک کردن یک آدرس ایمیل خاص در قسمت Block a specific email address ایمیل مورد نظر را وارد کنید و بر روی Block کلیک نمایید تا دیگر هیچ ایمیلی از این آدرس دریافت نکنید.

برای بلاک کردن یک دامنه ی خاص در بخش Block mail from an entire domain دامنه ی مورد نظر را وارد کنید و بر روی Block کلیک نمایید. دیگر هیچ ایمیلی از این دامنه دریافت نخواهید کرد.

برای بلاک کردن تمام ایمیلهای شامل یک کلمه ی خاص در بخش Block all e-mail containing the word کلمه ی مورد نظر را وارد کنید و سپس بر روی Block کلیک نمایید. از این پس هرگاه این کلمه در ایمیلی وجود داشته باشد، آن ایمیل را دریافت نخواهید کرد.

برای بلاک کردن تمام ایمیلهایی که از حجم خاصی بزرگتر هستند در بخش Block all e-mail larger than سایز مورد نظر را به کیلوبایت وارد کنید و در پایان بر روی Block کلیک نمایید. هرگاه حجم ایمیلی از حجم مشخص شده بیشتر باشد، به دست شما نخواهد رسید.

دایرکت ادمین دارای فیلتر بزرگسالان نیز میباشد. در صورتی که امکان Enable adult filter را با کلیک بر روی دکمه ی Enable فعال نمایید، از این پس کلیه ی ایمیله ایی که دارای کلمات یا آدرس های شناخته شده ی مخصوص بزرگسالان باشند فیلتر شده و از ورود آنها به ایمیل شما جلوگیری خواهد شد. وضعیت روشن یا خاموش بودن این فیلتر در مقابل آن به نمایش گذاشته می شود. مثلا در تصویر بالا این فیلتر خاموش (Disabled) است.

در پایان باید مشخص کنید اگر ایمیل با مشخصاتی که شما از پیش تعریف کرده اید برای شما ارسال شد، چگونه با آن برخورد شود. توصیه می شود مقدار این آپشن یعنی Action for filter matches را معادل Drop Email قرار دهید تا هیچ یک از ایمیل های مذکور به هیچ عنوان وارد ایمیل شما نشوند.

خصوصا اگر فیلتر حجم تنظیم کرده باشید. در صورتی که می خواهید این ایمیل ها به Spambox شما بروند کافی است در این بخش گزینه ی Send to spambox را انتخاب کرده و روی Save کلیک نمایید.

 

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

رتبه: 4.9 از 533 رأی
 پرینت این مقاله

مطالب مرتبط:

نحوه تغییر یا تنظیم مجدد رمز عبور ایمیل ها - دایرکت ادمین

توجه! این آموزش مربوط به هاستینگ لینوکس با کنترل پنل دایرکت ادمین است. برای آموزشهای مربوط به...

نرم افزار وب میل squirrelmail

راهنمای کار باSquirrelmail ارسال ایمیل در Squirrelmail: جهت ارسال ایمیل در SquirrelMail لازم...

نرم افزار وب میل RoundCube

راهنمای کار با RoundCube ورود به RoundCube: ابتدا مطابق با کنترل پنل هاست خود به وب لاگین کنید....

ایجاد/حذف ایمیل در کنترل پنل دایرکت ادمین

توجه! این آموزش مربوط به هاستینگ لینوکس با کنترل پنل دایرکت ادمین است. برای آموزشهای مربوط به...

ورود به وب میل و ارسال / دریافت ایمیل

توجه! این آموزش مربوط به هاستینگ لینوکس با کنترل پنل دایرکت ادمین است. برای آموزشهای مربوط به...