تراکنش ناموفق در پرداخت از درگاههای آنلاین

گاها در در هنگام پروسه انجام پرداخت آنلاین؛ ممکن است در شبکه بانک مشکلی پیش آید که باعث انجام پرداخت به شکل ناقص شود.

در صورتیکه پس از پرداخت از طریق درگاههای پرداخت آنلاین سایت و بازگشت به پرتال وب رمز مبلغ از حساب بانکی شما کسر شده و پس از مراجعه به سایت وب رمز این مبلغ به موجودی شما افزوده نشود یا صورتحساب مرتبط پرداخت نشده باقی بماند؛ این پرداخت بطور ناقص انجام شده به این معنا که تراکنش ناموفق انجام شده و سایت وب رمز نتوانسته پرداخت شما را با بانک اعتبارسنجی کند.

در این موارد؛ بطور معمول در همان روز کاری یا اولین روزکاری بانک بایست مبلغ را به حساب شما بازپرداخت کند و معمولا بانکها طی مدت یک تا 72 ساعت روزهای کاری تراکنش برگشتی را پیگیری و مبلغ کسر شده از حساب شما میبایست طی این مدت به حساب بانکی شما برگشت داده شود.

در مواردی به ندرت ممکن است مبلغ پس گذشت این مدت به حساب شما بازنگردد؛ در این موارد شما میتوانید با اعلام مغایرت از طریق شرکت پرداخت الکترونیک مرتبط با درگاهها و یا بانک عامل حساب خودتان؛ پیگیر بازپرداخت مبلغ کسر شده از حساب خود شوید. لازم به ذکر است وب رمز در این پروسه هیچگونه دخل و تصرفی ندارد ولی به جهت پیگیری موضوع پس از ۷۲ ساعت کاری میتوانید با ارسال تیکت به پشتیبانی با ذکر اطلاعات کامل از مبلغ و روز و ساعت پرداخت همراه با رسید دیجیتالی (در صورتیکه آن را یادداشت کردید) از برگشتی بودن تراکنش خود اطمینان حاصل نمایید.

لینک های مرتبط:

شرکت پرداخت الکترونیک سامان

شرکت پرداخت الکترونیک پارسیان

 

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

رتبه: 4.9 از 529 رأی
 پرینت این مقاله

مطالب مرتبط:

راهنمای پرداخت اینترنتی کارتهای عضو شتاب

شما می‌توانید از کارتِ همه بانک‌های عضو شبکه شتاب (بانک‌های ملت، ملی، سامان، پارسیان، پاسارگاد،...