راهنمای پرداخت اینترنتی کارتهای عضو شتاب

شما می‌توانید از کارتِ همه بانک‌های عضو شبکه شتاب (بانک‌های ملت، ملی، سامان، پارسیان، پاسارگاد، اقتصاد نوین، صادرات، توسعه صادرات، تجارت، کار آفرین، کشاورزی، صنعت و معدن و غیره...) برای تمدید سرویس خود استفاده کنید. برای جلوگیری از هرگونه سرقت الکترونیکی، همواره آدرس اینترنتی بانک مربوطه را در بالای مرورگر خود، پیش از پرداخت بررسی کنید. 

سامانه پرداخت الکترونیکی در بانک انتخابی شما

در ادامه روند پرداخت، وارد صفحه پرداخت الکترونیک یکی از درگاه های تعریف شده در سایت وب رمز می‌شوید. شکل ظاهری این صفحه در بانک‌های مختلف گوناگون است، اما همه این بانک‌ها داده‌هایی یکسان از شما خواهند خواست. با توجه به گوناگونی صفحه‌ها در بانک‌های مختلف و شبیه نبودن‌شان، ما در این راهنما به صورت پیش فرض، بانک سامان را برایتان انتخاب کرده و گام‌های پرداخت را در این بانک نشان می‌دهیم. 

داده‌های مورد نیاز بانک‌ شما

داده‌های درخواستی را به ترتیب زیر و با دقت در صفحه بانک مربوطه وارد کنید:  
ـ شماره کارت: عدد ۱۶ رقمی حک شده بر روی کارت بانک شما.
ـ رمز اینترنتی یا رمز دوم: از سوی خودپرداز بانک مربوطه قابل دریافت و یا قابل تغییر است.
ـ کد CVV2: کُد ۳ یا ۴ رقمی پُشت یا روی کارت. این کد را می‌توانید از سوی خود پرداز مربوط به کارت بانک خود (دستگاه‌های پرداخت پول) دریافت کنید.
ـ تاریخ انقضا کارت: تاریخ حک شده روی کارت و یا قابل دسترس از سوی خود پرداز، که مربوط به هر کارت بانک می‌باشد. تاریخ پایان اعتبار کارت.

تراکنش و پایان فرآیند پرداخت

پس از درست وارد کردن داده‌های خواسته شده در طرف بانک، بر روی کلید تایید (یا پرداخت، به بانک انتخابی بستگی دارد) کلیک کنید. توجه داشته باشید، ممکن است به دلیل ترافیک شبکه بانکی، تراکنش کمی زمان‌بَر باشد. در این صورت نگران نباشید و همچنان صبر کنید. در صورت ناموفق بودن پرداخت، داده‌ها را دوباره بررسی کنید. فهرست همه تراکنش‌ها بر روی سایت ثبت می‌شود، پس جای نگرانی نیست، هیچگاه مبلغ بیشتری از موجودی حساب کم نمی‌شود. 

در صورت ورود به صفحه تکمیل فرآیند پرداخت (که به بانک انتخابی وابسته است و نشانگر درست انجام شدن تراکنش است)، کلید "تکمیل فرآیند خرید" را انتخاب کنید تا نتیجه تراکنش فرستاده شود. چنانچه داده‌های وارد شده درست و موجودی حساب بانکی‌ شما کافی باشد، مبلغ درخواستی از حساب‌ بانکی شما کسر شده و شما به سایت وب رمز هدایت خواهید شد. 

بازگشت به صفحه کاربری

در ادامه، پس از بازگشت به سایت وب رمز؛ مرحله آخر که دریافت تاییدیه تراکنش توسط سایت از بانک است؛ انجام شده و در صورت دریافت اطلاعات پرداخت از بانک و تاییدیه آن؛ مبلغ به حساب کاربری شما در سایت وب رمز افزوده شده و کلیه سفارشاتی که در سایت دارید پس از مدت کوتاهی با کسر مبلغ از موجودی حساب کاربری شما انجام میشود. 

در صورتیکه پس از پرداخت از طریق درگاههای پرداخت آنلاین سایت؛ مبلغ از حساب بانکی شما کسر شده و پس از مراجعه به سایت وب رمز این مبلغ به موجودی شما افزوده نشود؛ لطفا لینک زیر را مطالعه کنید:

مشکل در پرداخت از درگاههای آنلاین

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

رتبه: 4.9 از 528 رأی
 پرینت این مقاله

مطالب مرتبط:

تراکنش ناموفق در پرداخت از درگاههای آنلاین

گاها در در هنگام پروسه انجام پرداخت آنلاین؛ ممکن است در شبکه بانک مشکلی پیش آید که باعث انجام...